Často kladené otázky

Rezervační systém má mnoho funkcí, které pomáhají k vylepšení služeb a omezení nesprávnosti zadaných údajů. Proto potřebujeme mít od každého cestujícího pravdivé a dostupné kontakty, na které zasíláme potvrzení o rezervacích a zprávy o mimořádnostech. Po prvotní registraci navíc bude mít cestující rychlejší vytváření rezervací.

Ano, nový rezervační systém umožňuje cestujícím vytvářet rezervaci již v preferované měně dle svého výběru. Tedy v CZK, CHF a EUR.

Každý cestující si může do svého profilu přidat 2 telefonní čísla, Každé telefonní číslo se musí ověřit při registraci nebo později v nastavení účtu a to prostřednictvím ověřovací SMS. Při vytváření rezervace si pak můžete vybrat, na které telefonní číslo chcete poslat potvrzující SMS.

Telefonní číslo je potřeba vyplnit proto, abychom Vám mohli potvrdit rezervaci či Vás případně informovat o mimořádnosti (např.: zpoždění). Číslo se zadává ve formátu bez předvolby (tu vyberete v předchozí nabídce) a bez nuly na začátku. V případě českých telefonních čísel to je např. +420 602333369, u švýcarských pak +41 761234567.


Ano, ve druhém kroku je možnost „Rezervovat na jméno jiné osoby,“ kde zadáte jméno a příjmení cestujícího a také telefonní číslo, na které bude odesláno potvrzení rezervace či případná zpráva o mimořádnosti.


Ano, nový rezervační systém umožňuje platbu nejen v autobuse při nástupu, ale také online platební kartou. Cestující po zaplacení dostane potvrzení o úhradě a jízdenku na své jméno bude mít připravenou v autobuse, kde již nebude nic platit.


Platba až při nástupu do autobusu je výhodou pro spolehlivé cestující, kteří v případě změny plánů rezervaci včas stornují a umožní cestovat jiným zájemcům. Na začátku má tuto možnost každý cestující. Pokud tuto možnost nemáte, patrně jste nechal/la Vaši poslední rezervaci propadnout bez stornování či omluvy.


Cestující nechceme omezovat a tak je nám jedno, zda budete mít 1, 2, nebo 3 standardní zavazadla. Standardním zavazadlem se má na mysli kufr či taška do váhy 30 kg a rozměrů max. 30 x 60 x 80 cm. Nadrozměrné zavazadlo je potřeba oznámit předem a přeprava takového zavazadla je zpoplatněna částkou 400 CZK / 20 CHF / 20 EUR za kus.


Cestování s takovýmto sportovním vybavením je možné. Cestující je však povinen nás informovat s předstihem. Vybavení je potřeba mít zabalené tak, aby nepoškodilo jiná zavazadla. Cena přepravy za každé vybavení je 400 CZK / 20 CHF / 20 EUR za kus.


Rezervování s platbou při nástupu je zdarma a postaveno na vzájemné důvěře a slušném chování. Pokud cestující nemůže cestovat, je potřeba rezervaci stornovat, aby mohlo být místo uvolněno jiným zájemcům. Stejně jako v restauracích či u lékařů, tak i naše autobusy disponují omezenou kapacitou.

Při platbě předem je možné rezervaci stornovat a to se stornopoplatkem 10% při potřebě vrácení částky na účet. V případě změny termínu je 1. změna rezervace zdarma, za další změnu je možno účtovat poplatek 10% z ceny.

Přeprava samotných dětí je velice nestandardní záležitost, která podléhá přísným podmínkám. V takovém případě se nám ozvěte na rezervace@noblessline.cz


Přepravu zvířat máme obecně zakázanou, jelikož s námi cestují také lidé alergičtí na zvířecí srst. V případě malých psích nebojových plemen či koček jsme však ochotni udělat výjimku za určitých podmínek. Pokud chcete cestovat s takovým zvířetem, ozvěte se nám na rezervace@noblessline.cz a rádi Vám vše sdělíme.


Naše autobusy provozují pravidelné mezinárodní linky s jasným jízdním řádem, na který se spoléhají cestující, kteří mohou v cílových stanicích využívat dalších navazujících spojů. Z tohoto důvodu je nutné být na místě odjezdu nejpozději 20 minut před plánovaným odjezdem daného spoje. V opačném případě nemusí být rezervace/jízdenka akceptována.


Ne, jediným cenovým zvýhodněním jsou ty pro děti do 12 let (včetně) a seniory nad 65 let (včetně), které hradíme z našich zdrojů a nikdo nám je nekompenzuje. Každá cesta s našimi autobusy má svoji hodnotu a nechceme ji uměle podrážet akcemi a slevami.


Ideální je nám zavolat na telefonní číslo +420 602 333 369 nebo napsat na e-mail noblessline@noblessline.cz. Využít můžete také naše profily na sociálních sítích Facebook, Twitter nebo Instagram.


Rezervovat je možné nejdříve 4 měsíce před odjezdem daného autobusu, kdy se spoj objeví v rezervačním systému. Rezervovat místo si ale můžete třeba týden před odjezdem nebo v den odjezdu, pokud to kapacita autobusu dovolí.